“ Aydınlarla yüz yüze” başlıyor

Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) ile Nilüfer Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği 'Aydınlarla Yüz Yüze' söyleşileri başlıyor.

06 Ocak 2011 Perşembe 13:47


Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Sahnesi'nde 11 Ocak'taki 'seçime doğru' konulu ilk söyleşiye CHP Milletvekili Durdu Özbolat, MHP Milletvekili Mehmet Zekai Özcan, Avrupa Milletvekili Sirvan Ekici ve DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer katılacak. 26 Ocak'ta ise CHP milletvekilleri Kamer Genç, Muharrem İnce ile MHP milletvekilleri Oktay Vural ve Yılmaz Tankut, '2011 seçimlerine doğru Türkiye' konusunda bilgi verecek.
23 Marta kadar sürecek söyleşilere Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Avrupa milletvekilleri Fatma Pehlivan, Hüseyin Arac ve Murat Kalmış, CHP PM Üyesi Ercan Karakaş, Prof. Dr. Faruk Şen, Prof. Dr. Ersan Şen, hukukçu Turgut Kazan ve Yücel Sayman,
yazar Mine Ergen ve Pınar Gür, yönetmen Sefa Önal, Ümit Efekan, Yavuz Özkan, sanatçı Şerif Sezer, Bennu Yıldırımlar ve Köşe Yazarı Mine G. Kırıkkanat ile Yazgülü Aldoğan konuşmacı olarak katılacak. Söyleşilerin 3 ay sürecek ilk oturumunda "50. yılında Avrupa'da göç", "Yüreğimin orta yeri sinema", Dünya emekçi kadınlar günü, "Haklar ve özgürlükler düzenlemesi" konuları masaya yatırılacak.
İkinci oturumdaki söyleşiler ise 2 ay sürecek.

 

.